treninigi@asvictoria.pl

Akademia Sportu Victoria

Tymoteusz Tutka wygrywa w Wieliczce!

Tutka wygrywa krajowy turniej

Wracamy z 4 medalami z krajowego turnieju badmintona.

8 maja nasi zawodnicy wybrali się na Krajowy Turniej V Wielicki Cup, który rozegrany został w Wieliczce. Nasi zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: Junior Młodszy oraz Młodzik Młodszy. Najlepiej zaprezentował się Tymoteusz Tutka, który wygrał turniej w grze podwójnej w parze z Mikołajem Krystkiem reprezentującym UKS Orbitek Straszęcin. Tymek do swojego sukcesu w deblu dorzucił jeszcze brązowy medal w grze pojedynczej.

Nasi zawodnicy w kategorii U13

Do Wieliczki wybraliśmy się sześcio osobową reprezentacją. Na samym początku duże wrażenie zrobił na nas kompleks sportowy „Kampus Wielicki”, wygląda bardzo ładnie i na pewno z dużą przyjemnością odbywa się tam nauka gry w badmintona. My przyjechaliśmy rywalizować w zawodach i na początek na kort wyszli Tymoteusz Tutka, który bardzo pewnie wygrał swoją grupę oraz Zofia Tumidajewicz. Zosia startowała w wyższej kategorii, aby zdobyć cenne doświadczenie i już w pierwszym meczu trafiła na rozstawioną z numerem pierwszym Nikolę Płuchowską reprezentującą klub UKS AB Kraków. Nasza zawodniczka sprawiła nam oraz przede wszystkim sobie dużą radość wygrywając swój kolejny mecz w grupie i zdobywając tym samym swoje oficjalne punkty do rankingu PZBad. W ostatnim meczu grupowym Zosia rywalizowała z dużo mocniejszą fizycznie zawodniczką z UKS Pleśna i postawiła jej duży opór szczególnie w pierwszym secie, który przegrała do 19. Nasza najmłodsza zawodniczka do swojego dorobku dorzuciła jeszcze jedno zwycięstwo w grze deblowej i jej występ możemy zdecydowanie zapisać do udanych.

Filip Serafin, który legitymuje się najkrótszym stażem zawodniczym z naszej wyjazdowej reprezentacji również pojechał zbierać doświadczenie. Trafił na silnych rywali, którzy wykorzystali mniejsze umiejętności i doświadczenie Filipa. Z naszej perspektywy postawa Filipa na korcie jest zadowalająca i wracamy do Wrocławia na treningi badmintona, by podnieść jakość jego gry. Laura Andrzejewska bardzo dobrze rozpoczęła swój turniej singlowy i pewnie rozgrywała swoje pojedynki. Swoją pogromczynię spotkała w meczu o wejście do strefy medalowej i ostatecznie zakończyła turniej na 4 miejscu. Laura wystąpiła jeszcze w grze mieszanej w parze z Tymkiem Tutką, co prawda nie wygrali żadnego pojedynku, ale wszystkie mecze były bardzo zacięte i dostarczyły wielu emocji rozstrzygając się dopiero w wyrównanych końcówkach.

Najbardziej zapracowanym zawodnikiem w tym dniu był Tymoteusz Tutka, który rozegrał w ciągu jednego dnia aż 12 pojedynków. Najbardziej pasjonujący był trwający 46 minut finał debla. Na przeciwko siatki stanęli Tymek w parze z Mikołajem Krystkiem UKS Orbitek Straszęcin oraz Ksawery Kwieciński i Wiktor Marcinski UKS AB Kraków. Pierwszy set padł łupem krakowskich zawodników 21:17. Druga odsłona finału to bardzo dobra taktyczna gra naszej pary i konsekwentna wygrana 21:15. Decydujące starcie to istna karuzela emocji, każda z par co chwile wychodziła na jedno lub dwu punktowe prowadzenie. Chłopcy wspięli się na wyżyny swoich umięjętności i zaprezentowali bardzo solidną grę, momentami można było zapomnieć, że to 13 latkowie rywalizują na korcie. Po blisko godzinnej walce górą ostatecznie okazała się para składająca się z naszego zawodnika i zakończyła mecz wynikiem 21:19.
W półfinale singla po przegranym pierwszym secie na przewagi widać było już zmęczenie u naszego zawodnika i słabszą grę w drugiej partii meczu. Cały turniej w kategorii młodzika młodszego możemy uznać za udany.

Juniorki Młodsze również na podium!

Do Wieliczki zabraliśmy również nasze starsze zawodniczki: Justynę Buszewską i Izabelę Śliwę. Dziewczyny mimo rozstawienia w grupie zaliczyło wpadkę i musiały uznać wyższość rywalek i zakończyły turniej poza strefą medalową w grze pojedynczej. W grze podwójnej dziewczyny grając ze sobą wywalczyły brązowy medal przegrywając mecz o jaśniejszy krążek w trzecim secie 20:22. Z turnieju U17 wracamy z mieszanymi odczuciami i na pewno z dużym materiałem wiedzy nad czym należy popracować by poprawić formę przed decydującą i najważniejszą częścią sezonu.

Zdjęcia z ceremonii dekoracji dostępne na naszym Instagramie oraz Facebooku.
Szczegółowe wyniki zawodów dostępne pod linkiem.
Zapraszamy jak zawsze do nauki gry badmintona we Wrocławiu na naszych treningach.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print

Ostatnie wpisy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *