Akademia Sportu Victoria

Turniej Elity w Częstochowie – JURA CUP 2021

Trenerzy AS Victoria na turnieju

Trenerzy AS Victoria znów na podium turnieju!

W Częstochowie na Hali Sportowej przy ul. Żużlowej w dniu 24 kwietnia odbył się Turniej Elity – JURA CUP organizowany przez miejscową akademię badmintona. Na zawodników na ogromnej hali sportowej czekało 9 kortów do gry, ale puste trybuny ze względu na wciąż trwającą pandemię w naszym kraju. Nasz klub AS Victoria w trakcie zawodów reprezentowali: Ewa Stangret, Justyna Buszewska oraz trenerzy Marcin Ociepa i Michał Kaźmierczak. Warto w tym miejscu dodać, że dla Justyny był to turniej, który rozgrywała o dwie kategorie wyżej, ponieważ cały czas jest Juniorką Młodszą i zdobywa cenne doświadczenie przez Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Najlepiej za całego grona wypadli nasi Trenerzy, którzy w deblu męskim zdobyli brązowy medal!

Dziewczyny zbierają doświadczenie.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji singlowej, jako pierwsza na kort wyszła Ewa Stangret, która jako przeciwniczkę miała utytułowaną Karolinę Gajos z Blachowni. Początek w wykonaniu Ewy był nerwowy i wiele błędów w pierwszej fazie seta były ciężkie do odrobienia. W drugim secie gra wyglądała zdecydowanie lepiej, zawiązywane akcje przez naszą zawodniczkę były dużo dłuższe, ale na nasze nieszczęście kończyły się wygranymi starszej zawodniczki z Blachowni.

W tym samym czasie do swojego pierwszego meczu przygotowywała się Buszewska. Justyna musiała wykazać się dużą cierpliwością i utrzymać swoją koncentrację przez długi czas, ponieważ jej mecz rozpoczął się prawie z godzinnym opóźnieniem. Przeciwniczką Justyny była pochodząca z Przeźmierowa Magdalena Okupniak, która obecnie reprezentuje barwy klubu AZSUM Łódź. Starsza i dużo bardziej doświadczona rywalka prezentuje bardzo ofensywny i mocny styl gry, więc nasza podopieczna od samego początku musiała być w defensywie i nie mogła przełamać oporu silnych ataków Magdaleny. Justyna przegrała bez wygrania seta, lecz dzielnie walczyła i zebrała cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w następnym turnieju.

W kolejnych meczach grupowych turnieju nasze zawodniczki zmierzyły się z jeszcze mocniejszymi rywalkami, które były rozstawiane w drabince zawodów. Ewa walczyła z faworytką turnieju Dominiką Guzik-Płuchowską reprezentującą AZS AGH Kraków. Justyna musiała uznać wyższość młodszej, lokalnej gwiazdki i tym samym pożegnać się z turniejem singlowym. Dla obu naszych zawodniczek rywalizacja w w gronie Elity to jeszcze duży stres. Każdy taki start pozwala rywalizować z większą swobodą, aby prezentować poziom gry znamy im choćby z treningów. Potencjał jest i należy optymistycznie patrzeć w przyszłość i czekać na kolejne mecze.

W singlu mężczyzn zakończyliśmy turniej na etapie grupowym.

W grze pojedynczej wystąpił również Michał Kaźmierczak. Swój pierwszy mecz rozegrał z Mariuszem Nogalem z MKS Garwolin, który zakończył się jego pewnym zwycięstwem 2:0. Drugi mecz w grupie Trener „Kazik” grał z Patrykiem Kordkiem. Jeszcze do niedawna swoim sparing partnerem z Przemyśla, a na codzień mieszkającym we Wrocławiu. Mecz stał na bardzo wysokim poziome, obfitował w piękne zagrania na siatce, szybką i błyskotliwą grę z obu stron. Ten zacięty pojedynek w końcówkach wygrał Patryk, który popełnił mniej błędów i mógł cieszyć się awansem do kolejnej rundy.

Sukcesy w grach podwójnych

Ewa Stangret była zgłoszona do turnieju ze swoją klubową koleżanką Weroniką Stankiewicz. Ze względu na zły stan zdrowia Weronika musiała wycofać się z udziału. Ewa w tej sytuacji była jako szukająca partnerki i została sparowana z przypadkową zawodniczką z innego klubu. Gra dziewczyną nie układała się i nie mogły znaleźć porozumienia na korcie. Ewa szukała w przerwach dialogu i ustalenia taktyki, ale niestety bez skutecznie. W takich okolicznościach ten debel nie miał szansy na sukces, a jedynie powodował frustrację u naszej zawodniczki. Rozgrywki deblowe Ewy potraktowaliśmy treningowo i bez większych nadzieji na sukces.

Turniej deblowy mężczyzn rozgrywali Michał Kaźmierczak w parze z Marcinem Ociepą. Marcin w piątek na treningu uległ drobnemu urazowi barku, lecz postanowił wystartować w zawodach. Taktyka gry opierała się na przejęciu inicjatywy gry i ataku przez Michała, dlatego debel nie dysponował pełną mocą. Panowie pogromców znaleźli dopiero w półfinale, dlatego musieli uznać wyższość młodszych kolegów z Jeleniej Góry. Występ napawa optymizmem, ponieważ na korcie było widać już większe zrozumienie i pewność gry. Drugi występ tej part w turnieju Elity i drugie podium, oby tak tak dalej.

Podobna sytuacja zaistaniała w grze mieszanej, w której wystąpiła Justyna Buszewska w parze ze swoim trenerem Marcinem Ociepą. Ze względu na brak możliwości ataku ze strony Marcina, ciężar gry oparty był na juniorce. W pierwszym meczu było blisko sukcesu, ale w końcówce trzeciego seta brakło koncentracji i kilka prostych błędów spowodowało minimalną porażką. W drugim meczu przeciwko rodzeństwu Nogal już nie było tak łatwo, ponieważ rywale szybko zorientowali się w problemach naszej pary i bardzo konsekwentnie wykorzystali to przeciwko. Turniej zakończony na etapie grupowym, ale poszczególne akcje dają powody do radości i optymizm na przyszłość.

Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są pod linkiem.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszym poprzednim wpisem.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print

Ostatnie wpisy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *