Akademia Sportu Victoria

PODKARPACKI CUP 2020

„PODKARPACKI CUP 2020” jest kontynuacją rozpoczętego w 2017 roku cyklicznego ogólnopolskiego turnieju rozgrywanego wspólnie w dwóch miejscach: Żyrakowie i Szczucinie. Organizatorem głównym jest Podkarpacki Związek Badmintona we współpracy z: Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie, UMKS Junis Szczucin. W latach 2017 – 2019 w turniejach udział brało po 150 zawodników z 40 klubów z województw: podkarpackie, małopolskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie. „PODKARPACKI CUP 2020” składa się z trzech turniejów rozgrywanych w listopadzie i grudniu 2020 roku. W każdym turnieju uczestnicy zdobywają punkty w swojej kategorii na podstawie których tworzona jest lista klasyfikacyjna „PODKARPACKI CUP 2020” zarówno indywidualnie jak i drużynowo. W turniejach udział mogą brać Żacy Młodsi (U9), Żacy (U11), Młodzicy Młodsi (U13), Młodzicy (U15) oraz Juniorzy Młodsi (U17).

12 kortów na hali w Szczucinie

Do oddalonego od Wrocławia o 400 kilometrów Szczucina 7 listopada wybrało się sześcioro naszych zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach. Najlepszy wśród naszych ASów był Maciej Kaboth – dwukrotnie stawał na podium w kategorii młodzika. W grze pojedynczej Maciej zdobył brązowy medal oraz srebrny w grze podwójnej chłopców w parze z Wiktorem Musiałem z UKS KSBad Kraków. Na drugim stopniu podium również stanął, po zaciętym finale w grze mieszanej młodzików młodszych, Tymoteusz Tutka, który grał po raz pierwszy w parze z Julią Piaskowską z reprezentującą UKS Sokół Ropczyce. Tymek w grze pojedynczej był bardzo bliski wejścia do strefy medalowej lecz musiał uznać wyższość Bartosza Kozy z Górnika Łęczna. W trzecim secie tego meczu Tymek obronił 4 lotki meczowe, by ostatecznie przegrać 23:25 i cały mecz 1:2.

Pozostali nasi zawodnicy nie wywalczyli medali w swoich kategoriach, ale pokazali się z bardzo dobrej strony. Justyna Buszewska była bliska wygrania swojego meczu otwarcia, brakło trochę szczęścia i trzeciego seta zakończyła na przewagi 21:23. Izabela Śliwa, która tak samo jak Justyna występowała w kategorii Juniorek Młodszych, pokazała się z dobrej strony pod względem kondycyjnym lecz do poprawy pozostaje praca nad taktyką w trakcie meczu. Dziewczyny wystąpiły razem w grze podwójnej, tutaj musiały uznać większą siłę swoich przeciwniczek. Na wielkie uznanie zasługują nasi debiutanci w turnieju Krajowym Zofia Tumidajewicz i Bartek Zarek nasi dziesięciolatkowie rywalizowali z grupie starszych o 3 lata zawodników i dzielnie walczyli w Podkarpacki Cup 2020. W pierwszym meczu od razu wygrali seta, a nie wiele brakło by wygrali cały mecz w miksta. Pokazali ogromnego ducha walki i zostawili serce na boisku co może prognozować sukcesy w kolejnych zawodach. Zawodnicy wrócili na halę i wzięli się do ostrego treningu podczas naszych zajęć.

Wszystkie szczegółowe wyniki meczów z turnieju Podkarpacki Cup 2020 dostępne są pod adresem: kliknij tutaj.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print

Ostatnie wpisy

1 thought on “PODKARPACKI CUP 2020”

  1. Pingback: Turniej Elity w Częstochowie - JURA CUP 2021 - Akademia Sportu Victoria

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *