Laura Andrzejewska – Drużynowe Mistrzostwa Polski Województw

Powołanie do kadry wojewódzkiej.

Zawodniczka naszej Akademii Sportu Victoria – Laura Andrzejewska została powołana do reprezentowania województwa dolnośląskiego na Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw w badmintonie, które odbyły się w Białymstoku w dniach 11-13 lutego 2022 roku. Laura zagrała w swojej kategorii wiekowej czyli Młodzik U15.
Reprezentacja woj. Dolnośląskiego trafiła do pierwszej grupy, gdzie rywalizować miała z woj. śląskim i podlaskim.

Debiut w grze mieszanej

W pierwszym pojedynku Laura została wystawiona do gry mieszanej w parze z Mikołajem Morawskim, a za rywali mieli bardzo mocnych przeciwników z UKS Bieruń – Sebastian Pinkowicz i Hanna Niczyporuk. Początek w wykonaniu naszej pary był zaskakująco dobry i szybko objęli prowadzenie 7:1, przeciwnicy byli w lekkim szoku nie spodziewając się tak mocnego otwarcia, aby po chwili narzucić swój styp gry i schodzić na przerwę z wynikiem 9:11. Od tego momentu Ślązacy kontrolowali przebieg seta i pewnie wygrali go 21:13. Drugi set to od początku bardzo wyrównana walka punkt za punkt, po przerwie technicznej Laura z Mikołajem odskoczyli na dwa punkty przewagi i trzymali bezpieczny dystans by od stanu 18:16 zdobyć 3 pewne punkty i zakończyć seta na swoją korzyść. Trzeci set to bardzo skuteczna gra naszej zawodniczki na siatce, gdzie grała dokładne i trudne do odbioru lotki, wynik był cały czas na styku, by w końcówce nasi reprezentaci mieli dwie lotki meczowe 21:18. Niczyporuk i Pinkowicz wyrównali, by za chwile skutecznie bronić kolejnej lotki meczowej. Przy stanie 21:21 naszej parze przytrafiły się dwa proste błędy i ze zwycięstwa cieszyli się rywale ze śląska. W pozostałych meczach zawodnicy z województwa dolnośląskiego zdobyli jeden punkt w grze podwójnej chłopców.

Szczegółowe wyniki meczu.

Mecz ostatniej szansy

Zwycięstwo w drugim meczu w grupie przeciwko woj podlaskiemu dawało jeszcze szansy gry o medale dla drużyny Andrzejewskiej. Trener wystawił Laurę do dwóch gier podwójnych. W grze mieszanej ponownie w parze z Mikołajem Morawskim i w deblu kobiet z Nelą Blotenkamper. W pierwszym meczu większy ciężar gry wziął na siebie partner Laury i po ciężkim trzy setowym pojedynku sędziowie dopisali duży punkt meczowy po stronie dolno-ślązaków. Niestety jako drużyna młodzi zawodnicy musieli uznać wyższość przeciwników i przegrali 2:3. Ten wynik spowodował zakończenie występu w Białymstoku i powrót do domu, by wrócić do treningów badmintona w klubie i szlifowania formy do dalszych zawodów.