treningi@asvictoria.pl

Akademia Sportu Victoria

Pierwszy mecz badmintona w II Lidze na wyjeździe

II LIga Badmintona

Przegrana bitwa nie oznacza przegranej wojny.

W sobotę 19 lutego zawodnicy AS Victoria rozegrali kolejny mecz w ramach II ligi badmintona PZBad. Było to zarazem pierwsze z cyklu spotkań wyjazdowych w tym sezonie ligowym. Rywalem była drużyna z Opolszczyzny – KS Zryw Chrząstowice, dokąd wybraliśmy się 8 osobowym składem. Przywitali nas bardzo sympatyczni gospodarze, którzy przygotowali miłą niespodziankę – skromny poczęstunek. Dziękujemy, ciasta były pyszne :).

Tego dnia rozegrano łącznie 7 meczy (singiel, debel, mikst) a bilans spotkań zakończył się, niestety, wynikiem 5:2 na korzyść gospodarzy. W pierwszym meczu na kort wyszedł Tymoteusz Tutka i mimo bardzo dobrej gry musiał finalnie uznać wyższość przeciwnika. W kolejnym meczu singlowym rywalizował Maciej Kaboth, który po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku wygrał rywalizację i dopisał pierwsze tego dnia punkty na korzyść naszego klubu.  Ten mecz to była prawdziwy karuzela emocji, gdzie każde zagranie wywoływało żywiołową reakcję publiczności. Następny rozegrany pojedynek to w pełni zasłużone zwycięstwo Justyny Buszewskiej w singlu kobiet, która nie pozwoliła rywalce na rozwinięcie skrzydeł. Pewnie wygrała całe spotkanie w 2 setach.

Gry podwójne pełne emocji

Meczu deblowego kobiet w którym reprezentowała nas para Laura Andrzejewska/Zofia Tumidajewicz niestety nie możemy zaliczyć do udanych. Bardziej doświadczona para z klubu gospodarzy zdecydowanie pozbawiła nasze zawodniczki nadziei na zwycięstwo i dominowała praktycznie przez cały czas gry. Pomimo niekorzystnego przebiegu spotkania zarówno Laura jak i Zofia pokazały kilka dobrych zagrań. Do końca ambitnie walczyły o każdą lotkę. W pierwszym meczu deblowym mężczyzn nasza reprezentacja w składzie Maciej Mirecki/Jakub Cichy również uległa starszym badmintonistom gospodarzy. Przeciwnicy potrafili narzucić swój styl gry i dość pewnie wygrali całe spotkanie. Drugi mecz deblowy mężczyzn to z kolei zacięty i pełen zwrotów akcji pojedynek Tymoteusza Tutki i Macieja Kabotha z parą, sporo starszych, gospodarzy. Dobrze rozegrany mecz, z wieloma dokładnymi i przemyślanymi zagraniami, zakończył się mimo to przegraną naszych badmintonistów. Poziom był bardzo wyrównany i zdecydowanie była szansa na wygranie tego spotkania. 

Mecz ostatniej szansy

Ostatnim tego dnia pojedynkiem badmintona był mecz pary Justyna Buszewska/Jakub Cichy. Pierwszy set nie należał do udanych, ponieważ para z klubu KS Zryw Chrząstowice grała w sposób spokojny, ale skuteczny, raz za razem zapisując punkty na swoją korzyść. Druga część tego meczu to z kolei bardzo dobra taktyczna gra naszej pary. W konsekwencji pewna wygrana drugiego seta. Niestety, w trzecim secie, rozstrzygającym o wyniku meczu, Justyna i Jakub zgubili dobrą passę. Mimo ambitnej gry przegrali cały mecz z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Z ligowego spotkania wróciliśmy na pewno z dużym materiałem wiedzy, dlatego wiemy nad czym należy popracować, by poprawić formę przed decydującą i najważniejszą częścią sezonu i kolejnymi spotkaniami ligowymi. Przed nami wkrótce spotkanie rewanżowe z KS Zryw Chrząstowice – liczymy, że tym razem wynik końcowy będzie zdecydowanie na naszą korzyść. Szczegółowe wyniki meczu badmintona.

Wsparcie naszych sponsorów i partnerów

Zawodnicy AS Victoria po raz pierwszy udali się na wyjazdowy mecz badmintona, ale dzięki pomocy naszych sponsorów podróż odbyła się w komfortowych warunkach. Firma TransDan, ponieważ zajmuje się szerokopojętym transportem ma w swojej flocie busy Volkswagen Caravella i jednego z nich udostępniła naszej drużynie. W następnym meczu nasza drużyna uda się do opolskiego Domecko powalczyć o punkty do ligowej tabeli. A tymczasem wracamy to treningów zgodnie z naszym harmonogramem.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print

Ostatnie wpisy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *