Akademia Sportu Victoria

Treningi badmintona – wracamy na korty!

Zawieszenie zajęć

Minęły dokładnie 67 dni od kiedy w Polsce ogłoszono zamknięcie szkół i wszystkich obiektów sportowych. Pandemia Korona-wirusa, który wywołuje chorobę COVID-19, wymusiła na rządzących podjęcie radykalnych działań. „Lockdown” dotyczył wielu gałęzi gospodarki, a dla nas i naszych zawodników to znaczyło jedno: treningi badmintona zostają zawieszone. Pewnie dla części osób mogły to być powody do radości, ale sportowcy musieli szybko zaadaptować się do nowej rzeczywistości i szybko się w niej odnaleźć by utrzymać swoją formę fizyczną.

Home Office na sportowo

Pracownicy biurowi, uczniowie i każdy kto miał taką możliwość pracowali i uczyli się z domu. Tylko jak trenować badmintona w domu? Badminton to nie tylko odbijanie lotki przez siatkę, aby być dobrym zawodnikiem należy dbać o całe ciało kompleksowo. Swoją wydolność, gibkość i siłę mięśni można trenować poza halą sportową. Trenerzy przygotowali dla zawodników zestawy ćwiczeń, aby każdy mógł podjąć aktywność zgodnie ze swoimi warunkami lokalowymi. Zawodnicy wykonywali ćwiczenia raz lepiej raz gorzej, ale każdy na pewno wkładał dużo zaangażowania i serca. Nie były to treningi badmintona do jakich wszyscy są przyzwyczajeni, ale ich domowa alternatywa. Zawodnicy będąc w stałym kontakcie z trenerami naszej akademii mogli na bieżąco konsultować swoje ćwiczenia i postępy. Pomocą do treningów często były sprzęty wyposażenia domowego jak krzesła czy łóżka oraz butelki z wodą. Dużą radość sprawiła nam informacja, że kwarantanna nie jest już tak restrykcyjna i zawodnicy mogą wznowić treningi biegowe w terenie.

Otwarcie hal sportowych

MSiT na swojej stronie internetowej opublikował rozporządzenie Rady Ministrów, które mówi o otwarciu hal sportowych. Dla nas najlepsza informacja: wznawiamy treningi badmintona! Przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz regulaminów wewnętrznych poszczególnych obiektów możemy wznowić zajęcia. Przed każdym treningiem musimy mieć listę uczestników, która jest do wglądu zarządcy obiektu. Nie możemy przekraczać maksymalnej liczby uczestników zajęć zgodnie z rozporządzeniem oraz przed każdym wejściem na obiekt musimy poddać się dezynfekcji. Szatnie pozostaną zamknięte, dlatego na treningi badmintona należy przyjść przebranym w strój sportowy, buty zmieniamy przed wejściem na halę. Każdy zawodnik ma swoją wodę i nie częstuje nią kolegów i koleżanek.

Te wszystkie obostrzenia to nic w porównaniu z radością jaką daje nam możliwość ponownego uprawiania naszej ukochanej dyscypliny jaką jest Badminton!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print

Ostatnie wpisy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *