Akademia Sportu Victoria

Szymon Białek i Wiktoria Herman w finale w Piechowicach

Kolejne medale AS Victoria w PDŚ

Kolejny bardzo dobry występ zawodników w PDŚ

W sobotę 24 września w Piechowicach koło Jeleniej Góry odbyła się kolejna edycja cyklu Pucharu Dolnego Śląska w Badmintonie. Naszą Akademię reprezentowała czwórka zawodników: Wiktoria Herman, Lidia Kapała, Szymon Białek i Wojtek Pernal. Cała nasza drużyna dotarła do półfinałów, na których swoje rozgrywki zakończyli Lidia i Wojtek zajmując ostatecznie czwarte miejsca.
Najlepszy w sobotni dzień wśród zawodników U11 był Szymon Białek, który wygrał półfinał i finał zdobywając swoje pierwsze miejsce na najwyższym stopniu podium. Bardzo emocjonujące pojedynki stoczyła Wiktoria, która najpierw wygrała 3 setowych półfinał, by w finale znów przysporzyć wielu emocji i ostatecznie przegrać dwoma lotkami z koleżanką z Sobótki.

Postępy naszych najmłodszych zawodników cieszą i głęboko wierzymy, że to nie były ich ostatnie sukcesy. W klasyfikacji generalnej cyklu w kategorii dziewcząt na drugiej pozycji znajduje się Lidia Kapała, a tuż za nią Wiktoria Herman, liczymy, że dziewczyny utrzymają swoje pozycje oraz jeszcze powalczą o poprawę swoich lokat. U chłopców natomiast Szymon Białek zajmuje miejsce tuż za prowadzącym zawodnikiem z Bolesławca, Wojtek Pernal obecnie zajmuje 5 miejsce i również ma szanse na awans.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym harmonogramem treningów.

Rodzina na medal czyli wspólne granie w Łagiewnikach

W tym samym dniu odbył się również turniej w Łagiewnikach zorganizowany przez Klub Badmintona „Ciaparaszka” Łagiewniki. W kategorii „Mój pierwszy turniej deblowy” wystąpił Piotr Kuźniar w parze z tatą Janem. Był to znakomity debiut, ponieważ panowie wygrali turniej i wrócili do domu z okazałymi statuetkami. W kategorii Open debel wystąpili zwycięzcy naszego turnieju jubileuszowego Tymek Tutka/ Marcin Tutka. W pierwszym meczu nieznacznie przegrali swój mecz w grupie co spowodowało kontynuację turnieju i rywalizację o 5 miejsce. W dolnej drabince Panowie byli najlepsi i zakończyli finalnie turniej tuż za pierwszą czwórką. W turnieju wziął również udział Jakub Cichy, który jest w składzie naszej drużyny ligowej, został sklasyfikowany na siódmym miejscu.
Link do szczegółowych wyników.

Piotr Kuźniar i Jan Kuźniar – I miejsce w Łagiewnikach
Facebook
Twitter
WhatsApp
Print

Ostatnie wpisy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *