Akademia Sportu Victoria

Kolejny znakomity weekend naszych zawodników

Zawodnicy AS Victoria z kolejnymi medalami

Dobra passa naszych zawodników podtrzymana

1 października w Baranowie koło Kępna odbył się Krajowy Turniej Badmintona w kategoriach U13 i U15 zorganizowany przez miejscowy Klub UKS Tornado. Pierwsze co należy podkreślić, że szkoła i hala przy niej to bardzo nowoczesne, klimatyczne i ładne miejsce na sportowej mapie kraju. Zawodnicy od samego rana rywalizowali na 7 kortach, a jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli przedstawiciele młodszych kategorii. Szymon Bardadyn rozpoczął bardzo nerwowo pierwszego seta i szybko musiał uznać większe umięjętności swojego rywala. Drugi set zaczął się od wyrównanej gry chłopaków. Szymon rozluźnił się i realizował założenia taktyczne przekazane przez trenera co pozwoliło mu zdobyć 14 punktów. W drugim swoim pojedynku przyszło mu rywalizować z zawodnikiem rozstawionym z najwyższym numerem rankingowym i w rezultacie co zdobył to cenne doświadczenie.

Bartosz Zarek trafił do grupy, gdzie był rozstawiony miejscowy zawodnik z numerem 5/8. Był bardzo bliski sprawienia niespodzianki już w pierwszym meczu. Bartek wygrał pierwszego seta wyraźnie do 16 i pewnie prowadził w drugim secie 19:17. Niestety chwila dekoncentracji i błędy własne spowodowały, że ten set padł łupem Fabiana Wylęgi. W decydującym secie od początku przewagę miał nasz zawodnik. Przy zmianie stron prowadził 11:7, by po jej zmianie wynik zmienił się na 11:14 dla Fabiana, który utrzymał trzy punktową przewagę do końca spotkania i cieszył się ze zwycięstwa. W kolejnych dwóch meczach Bartek prezentował się bardzo dobrze lecz nie poczuł smaku zwycięstwa. W pojedynku z Miłoszem Janeckim z Olsztyna k. Częstochowy stoczył bardzo zacięty pojedynek lecz znów w końcówce lepszy był przeciwnik. Nasze ASy zakończyły turniej singlowy na poziomie grupowym, ale ich postawa na korcie pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Tymoteusz Tutka potwierdza wysoką formę

Trudne losowanie przytrafiło się Tymoteuszowi Tutce, który do grupy trafił z zawodnikiem dużo wyżej notowanym na listach klasyfikacyjnych. Tymek to już doświadczony zawodnik i dlatego nie zmartwił się takim losowaniem. Bez wątpienia cieszy fakt, że wygrał w imponującym stylu grupę bez straty seta jednocześnie tracąc tylko 42 małe punkty w obu meczach. Następnie awansował do ćwierćfinału, gdzie czekał kolejny rozstawiony zawodnik – Bronisław Skóra z AB Kraków.

Pierwszy set nasz zawodnik rozegrał perfekcyjnie dlatego zakończył się pewnym zwycięstwem do 14 punktów. Tymek prawdopodobnie wygrałby również i drugą partię tego meczu, ale w końcówce drugie seta popełnił błąd taktyczny. Skutkiem tego było stracenie całej przewagi zbudowanej w całym secie i przegranie końcówki dwoma punktami. Trzeci set to znowu dobra gra ASa i przewaga 11:7 w środku seta. Chociaż Tymek miał przewagę po zmianie stron znów popełnił ten sam błąd taktyczny. Bez wątpienia wybiło go z rytmu gry i nie potrafił już nawiązać równorzędnej walki z krakowskim zawodnikiem. W rezultacie został sklasyfikowany na miejscach 5/8.

Medale w grach deblowych

Z pewnością dużym sukcesem jest medal pary Bardadyn/ Zarek, która pierwszy raz grała ze sobą na turnieju krajowym. Nasi zawodnicy zagrali bez żadnych kompleksów dlatego tak dobrze radzili sobie z mocniejszymi parami od siebie. Często na ich twarzach gościł uśmiech pomimo zaciętych trzy setowych pojedynków, które rozstrzygały się w samych końcówkach.

Tymoteusz w parze z Jakubem Kowalskim z KS Chojnik Jelenia Góra w tym roku notują same bardzo dobre występy. Tak było również i tym razem, gdzie dopiero w półfinale musieli uznać wyższość zawodników, którzy ostatecznie wygrali cały turniej. Możemy optymistycznie spoglądać na starty na najbliższych turniejach.

Szczegółowe wyniki turnieju dostępne są na stronie tournamentsoftware.
Wszystkich zainteresowanych treningami w naszym klubie zapraszamy na treningi oraz do zapoznania się z naszą ofertą.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print

Ostatnie wpisy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *