Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie – Sianów 2020 – Mamy medal!

Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie odbyły się w tym roku w dniach 7-9 sierpnia w nadmorskim Sianowie. Uczestnicy zawodów musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnikiem na korcie, ale również z upalnymi warunkami jakie panowały na hali sportowej. Panująca w naszym kraju pandemia i reżim sanitarny jaki obowiązywał na arenie zmagań nie ułatwiał zawodnikom rywalizacji sportowej o medale Mistrzostw Polski w badmintonie.

Nasz Trener Marcin Ociepa debiutował w seniorskich kategoriach, w których rozgrywa się Mistrzostwa Polski Seniorów. Do turnieju przystąpił w dwóch grach – w grze mieszanej z Emilią Goldwasser (UKS Dwójka Sobótka) oraz w grze podwójnej mężczyzn w parze z Dariuszem Augustyńczykiem (BKS Kolejarz Częstochowa). Losowanie miksta nie było najszczęśliwsze dla naszego trenera, który trafił do „grupy śmierci”, w której znaleźli się m.in. późniejsi Mistrzowie Polski. Wszystkie mecze w grupie były zacięte i wyrównane, o końcowym wyniku często decydowały pojedyncze lotki. Marcin Ociepa oraz Emilia Goldwasser zakończyli rozgrywki na poziomie grupowym.

W grze mieszanej ostateczny rezultat nie zachwyca, ale w grze podwójnej jest odwrotnie. Równie zacięte i wyrównane mecze w grupie, lecz wynik dużo lepszy bo srebrny medal i tytuł Wice Mistrzów Polski. Serdecznie gratulujemy trenerowi sukcesu! Podczas trwania turnieju kontuzji uległ Marek Wachniewski (Głubczyce) i musiał wycofać się z turnieju. W meczu grupowym Marek ze swoim partnerem okazali się lepsi od Marcina i Dariusza, ale ze względu na rezygnację wynik został anulowany, co spowodowało, że Trener Marcin ostatecznie stanął jeden stopień wyżej na podium.

A teraz będziemy bacznie przyglądać się naszym zawodnikom, którzy we Wrześniu zaczynają swoje Mistrzostwa Polski. Tydzień za tygodniem, kategoria za kategorią i tak do połowy października. Mamy nadzieję na kolejne sukcesy i za takie będziemy mocno trzymać kciuki! Jako pierwsi do Bierunia pojadą Młodziki, którzy swoje zawody rozpoczną 3 września.

13 września na naszej hali w Kiełczowie zostaną rozegrane eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kibicowania naszym zawodnikom.

Szczegółowe wyniki zawodów

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Print

Ostatnie wpisy

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.